Odpočty meračov spoločnosti ENBRA on-line na portáli poschodoch.sk
25.02. 2019
Majte svoje energie pod kontrolou Energie sú jedným z najdrahších artiklov domácností a firiem. Preto je samozrejmé, že sa hľadajú cesty k ich šetreniu. Jednou z nich je...
Čtěte více...
Neboli ste doma? www.samoodpocet.sk
24.01. 2019
www.samoodpocet.sk Chcete platiť len za to, čo spotrebujete? Chcete, aby rozpočítanie tepla a vody bolo čo najspravodlivejšie? Pozrite sa na portál    ...
Čtěte více...
Zaslúžený oddych cez vianočné sviatky
18.12. 2018
Vážení zákazníci,   v dňoch 27. až 31. decembra 2018 budú všetky tri pobočky ENBRA Slovakia z dôvodu čerpania dovoleniek zatvorené. Od 2. do 4. januára 2019 bude v našej...
Čtěte více...

Všechny novinky...

S ENBROU NA CESTÁCH - TALIANSKE DOBRODRUŽSTVO

S ENBROU NA CESTÁCH - TALIANSKE DOBRODRUŽSTVO
 
 Asi ste už niekedy boli v Taliansku. Videli ste Rím, Neapol, prípadne ste si užili dovolenku v niektorej z obľúbených prímorských destinácií, no to bolo všetko. Zvyšok krajiny pre vás tvorí veľkú neznámu. My sme sa v jednu májovú nedeľu rozhodli spolu s našimi významnými partnermi, ktorí za uplynulý rok odobrali viac ako dvadsaťpäť kotlov, preskúmať aj tie menej obvyklé zákutia. Menej obvyklými sme ich nazvali preto, lebo sme (pre niekoho možno nepredstaviteľne) vynechali talianske šumiace more. Aj napriek tomu sa všetci účastníci nášho zájazdu zhodli na tom, že to bol jeden z najkrajších tripov, aký sme v tejto krajine zažili. Sýtomodrá farba jazera Lago di Garda, členité pobrežie, strmé svahy Dolomitov a všadeprítomné kvety a stromy, aké by ste čakali skôr v exotických destináciách, a nie na severe Talianska, hovoria asi za všetko. 

 

Vďaka za vašu prácu

Ale pekne po poriadku. Ako je už v ENBRE dobrým zvykom, keďže si veľmi vážime a ceníme prácu našich partnerov, ani tento rok nezostala z našej strany nepovšimnutá. Rozhodli sme sa oceniť tri najšikovnejšie firmy, ktoré za rok 2017 odobrali od nás viac ako dvadsaťpäť plynových kotlov FONDITAL. A to rovno výletom na miesto, kde sa to všetko začína – do samotnej firmy FONDITAL. Aby toho náhodou nebolo málo, naplánovali sme aj pár dní pri Lago di Garda, prehliadku okolitých mestečiek, plavbu na jachte  a mnoho ďalšieho, čo tento krásny kúsok Talianska ponúka.

 

Celé 3 kilometre                                                     

Našu kompletnú taliansku výletnú osádku tvorilo osem členov – päťka zostavená z ocenených firiem, ktorým sa ešte raz chceme veľmi pekne poďakovať za ich prácu – PLYN SERVIS VRANA, s.r.o., Home Systems s.r.o. a Jaroslav Milata S&S Elektro, doplnená tromi kúskami z ENBRY. Vyrazili sme v nedeľu ráno. Na úvod sme sa rozhodli posilniť sa na naše talianske dobrodružstvo ešte pekne po slovensky – kvalitnou hruškovicou. Samozrejme decentne, keďže na druhý deň nás čakala prehliadka obrovskej firmy FONDITAL. A že bolo čo obzerať! Najskôr sme si prešli office priestory a pokračovali exkurziou v najväčšej výrobnej hale na výrobu radiátorov na svete. O tom, že vo FONDITALE nie sú žiadni „trochári“ svedčí aj fakt, že cesta každého jedného radiátora od začiatku výroby až po jej koniec meria viac ako 3 kilometre! Poobede sme pokračovali na mieste, na ktoré sme boli najviac zvedaví, v hale, kde sa vyrábajú naše aj Vaše kotly FONDITAL. Prezreli sme si celú výrobu, od prvej súčiastky, až po finalizáciu a testovanie hotových kotlov v skúšobných laboratóriách. Zaujímavosťou je, že každý jeden kotol vyjde na konci celého procesu výstupnou kontrolou až v prevádzkovom stave – naplnia ho vodou, natlakujú, zapália oheň, jednoducho každý jeden kúsok otestujú v reálnych prevádzkových podmienkach. Až potom ho pustia na baličku a následne na cestu k zákazníkovi. S vývojom nových modelov sa vo FONDITALE tiež slušne vyhrajú. Každý nový model tu testujú v záťažových podmienkach dvanásť mesiacov a následne strávi ďalších dvanásť mesiacov u niektorého zo zamestnancov, rovnako v testovacom režime, pričom každý týždeň prebieha jeho diagnostika. Našou poslednou zastávkou vo FONDITALE bol obrovský showroom, kde nájdete všetky kotly FONDITAL od výmyslu sveta. Sú krásne nasvietené, v úprave obvodových stien z plexiskla, takže si môžete prezrieť každý jeden kotol doslova „do špiku kosti“. Pekný deň sme zakončili v ešte krajšom mestečku Saló (na pobreží Lago di Garda), kde sme aj bývali. Po náročnom programe sme si zaslúžili skvelé talianske cestoviny a poniektorí lahodné lokálne víno, iní české pivo alebo opäť taliansky Aperol Spritz, ktorý mimochodom „poznáme“ už od roku 1919 a pochádza priamo zo severu Talianska, z Padovy.

 

Žiadna „kocábka“

Náš tretí a posledný deň sme sa rozhodli trochu zrelaxovať na Lago di Garda. Doobeda sme zvolili plavbu loďkou po okolitých mestečkách, ktoré boli skutočne nádherné, plné starobylej histórie a talianskeho slnka. Poobede sme z pomalšej loďky presadli na o niečo rýchlejšiu (deväťsto koní pod kapotou hovorí za všetko) jachtu Aquariva, ktorá je známa tiež ako Ferrari medzi jachtami. Takže žiadna „kocábka“ :). Skutočne zaujímavý pocit viesť sa na jachte za rovný milión eur. Aj keď sme z tých spomínaných deväťsto koní využili kvôli rýchlostným limitom na Lago di Garda menej ako polovicu, mali sme čo robiť, aby sme sa udržali na palube. A to musím podotknúť, že žiadne talianske vínko alebo české pivko a podobné (viď vyššie) za tým nebolo :)

Na ďalší deň nás už čakala len cesta naspäť. Čo dodať na záver? Zhodli sme sa na tom, že bolo úžasne. Odchádzali sme plní zážitkov, jachtárskeho vetra vo vlasoch, dobrého talianskeho jedla, lahodného vína a už teraz sa tešíme na ďalší skvelý trip s našimi partnermi.

     

 ÁNO - 20180529 094016

ÁNO - 20180529 112011

ÁNO - 20180529 212737

     ÁNO - 20180529 212802 ÁNO - 20180529 214728
     ÁNO - 20180528 092555 20180528 150559
     ÁNO - 20180529 162750 ÁNO - 20180529 163315
     ÁNO - 20180529 164904 ÁNO - 20180529 192944