Využite Horúcu letnú akciu od ENBRY
06.06. 2019
špeciálnu letnú akciuPripravili sme pre Vás , s ktorou sa v horúcich letných dňoch zahrejete ešte viac. K Vašim obľúbeným plynovým kondenzačným kotlom Antea, Formentera...
Čtěte více...
Podmienky akcie Doprajte si dokonalý relax s ENBROU
23.05. 2019
Súťažte s nami o wellness pobyt v horách! Nakupujte počas celého roka 2019 plynové kotly FONDITAL a získajte wellness pobyt pre dve osoby. Podmienky akcie, ktorá prebieha...
Čtěte více...
Odpočty meračov spoločnosti ENBRA on-line na portáli poschodoch.sk
25.02. 2019
Majte svoje energie pod kontrolou Energie sú jedným z najdrahších artiklov domácností a firiem. Preto je samozrejmé, že sa hľadajú cesty k ich šetreniu. Jednou z nich je...
Čtěte více...

Všechny novinky...

VZNIKLA ASOCIÁCIA ROZPOČÍTAVATEĽOV TEPLA A VODY SLOVENSKO

Artav 6

 

Začiatkom novembra bola založená Asociácia rozpočítavateľov tepla a vody Slovensko (ARTAV Slovensko), na ktorej založení sa podieľalo dvanásť zakladajúcich členov. Predstavitelia zakladajúcich spoločností sa stretli na ustanovujúcej schôdzi v stredu 7.11.2018 v Hoteli Senec v Senci, aby spoločne založili spomínanú Asociáciu.

 

Myšlienku ARTAV Slovensko podporili a medzi zakladajúcich členov Asociácie patria:

ENBRA SLOVAKIA s.r.o.; TECHEM spol. s r.o.; ista Slovakia, s.r.o.; STING-ENERGO, s.r.o.; Stavebné bytové družstvo Komárno; Stavebné bytové družstvo II. Košice; WEMO s.r.o.; BYTTHERM, s.r.o.; TTI - Energo spol. s r.o.;  MARELS, s.r.o.; Regena ES s.r.o. Strážske; a Certa K s.r.o.

 

„Rozpočítavanie nákladov tepla a vody je špecifická problematika s vlastnou legislatívou vyžadujúca samostatný prístup. Už dlhšiu dobu sme na Slovensku pociťovali potrebu koncentrovania síl v tejto oblasti. Nakoniec podobná asociácia funguje v susednej Českej republike už viac ako pätnásť rokov,“ hovorí Ing. Dušan Slobodník, predseda Rady Asociácie ARTAV Slovensko. Jasnou rečou potreby založenia Asociácie hovoria tiež čísla, a to takmer dva milióny bytov na Slovensku, pre ktoré suma rozpočítaných nákladov na ÚK a TV za rok 2017 predstavovala čiastku 395 894 400 € (Zdroj: Výročná správa URSO 2017).

 

 „Hlavnou úlohou Asociácie rozpočítavateľov tepla a vody Slovensko je predovšetkým združovať firmy zaoberajúce sa rozpočítavaním nákladov a pracovať na riešeniach a tvorbe legislatívy v súčinnosti s predstaviteľmi Ministerstva hospodárstva SR. Asociácia má tiež poskytovať priestor pre rast spoločností realizujúcich svoju činnosť v oblasti rozpočítavania tepla a vody v Slovenskej republike a zastrešovať ich po odbornej stránke,“ dodáva Slobodník.

Činnosť ARTAV stojí na troch hlavných pilieroch vyjadrujúcich víziu tejto Asociácie:

Ø  ARTAV Slovensko je garantom odbornosti vo svojej oblasti.

Ø  ARTAV Slovensko nachádza, navrhuje a presadzuje čo najspravodlivejšie metodiky rozpočítavania nákladov tepla a vody pre vlastníkov bytov.

Ø  ARTAV Slovensko je jednotný a silný partner pre Ministerstvo hospodárstva SR pri tvorbe metodík a legislatívy v oblasti rozpočítavania nákladov tepla a vody.

 

Na naplnenie vízie sa bude Asociácia v nadchádzajúcej dobe snažiť predovšetkým identifikovať aktuálne problémy vyplývajúce z nedostatočnej, úplne chýbajúcej, nespravodlivej, či neefektívnej platnej legislatívy. Následne bude ARTAV Slovensko vytvárať pracovné skupiny pre odborné riešenia definovaných problémov. Dôležitou súčasťou agendy Asociácie bude rovnako publikačná činnosť, a tiež realizovanie odborných seminárov a školení za účelom garancie odbornosti jej členov.

 

Členstvo v Asociácii je otvorené každému, kto vykonáva rozpočítavanie nákladov a vízia Asociácie ho osloví.

 

 IMG 3351 3  IMG 3352 OK 4
  Artav 6 Artav 6