Novinky od ENBRY: Vyšší štandard klimatizácií a čerpadlo s rekuperáciou tepla pri režime chladenia
12.08. 2019
Novinky od ENBRY: Vyšší štandard klimatizácií a tepelné čerpadlo s rekuperáciou tepla pri režime chladenia Spoločnosť Enbra uvádza na tohtoročnú letnú...
Čtěte více...
Využite Horúcu letnú akciu od ENBRY
06.06. 2019
špeciálnu letnú akciuPripravili sme pre Vás , s ktorou sa v horúcich letných dňoch zahrejete ešte viac. K Vašim obľúbeným plynovým kondenzačným kotlom Antea, Formentera...
Čtěte více...
Podmienky akcie Doprajte si dokonalý relax s ENBROU
23.05. 2019
Súťažte s nami o wellness pobyt v horách! Nakupujte počas celého roka 2019 plynové kotly FONDITAL a získajte wellness pobyt pre dve osoby. Podmienky akcie, ktorá prebieha...
Čtěte více...

Všechny novinky...

Novinky od ENBRY: Vyšší štandard klimatizácií a čerpadlo s rekuperáciou tepla pri režime chladenia

 

Novinky od ENBRY: Vyšší štandard klimatizácií a tepelné čerpadlo s rekuperáciou tepla pri režime chladenia

 

Spoločnosť Enbra uvádza na tohtoročnú letnú sezónu vo svojom produktovom portfóliu dve novinky. Prvá je unikátne tepelné čerpadlo iSeries, ktoré umožňuje rekuperáciu odpadového tepla do ľubovoľného zásobníka teplej vody pri chladení objektu. Pre užívateľov klimatizácií ďalej spoločnosť rozšírila svoju ponuku o systém Pluma.

klimatizácia pluma

Ten vďaka vysokej odolnosti voči extrémnym vonkajším teplotám predstavuje nový štandard v odvetví klimatizácií. Obidve novinky by užívateľom mali priniesť nielen vyšší komfort, ale tiež efektívnejšie hospodárenie pri chladení interiéru.

Tepelné čerpadlo iSeries spoločnosti Enbra disponuje okrem samozrejmej funkcie vykurovania, tiež unikátnou vlastnosťou spojenou s režimom chladenia. V režime chladenia objektu sa totiž odpadové teplo neuvoľňuje bez úžitku do okolia, ale ukladá sa do zásobníka teplej vody. Tá sa tak pripravuje prakticky zdarma. Tepelné čerpadlo iSeries má v tomto prípade výraznú ekologickú funkciu, na rozdiel od štandardných rezidenčných klimatizácií, pretože sa z neho v už tak parnom lete neuvoľňuje ďalší teplý vzduch do atmosféry.

Vonkajší modul čerpadla je zároveň možné prepojiť s vnútornou klimatizačnou jednotkou. Nie je preto v jeho prípade nutné zabezpečovať na chladenie samostatnú vonkajšiu jednotku. Užívateľ tak môže ušetriť cenné miesto na fasáde či terase. „Obrovskou výhodou je tiež takzvaný EMIX modul pre prípravu teplej vody, ktorý je voliteľnou súčasťou čerpadla. Vďaka nemu možno teplú vodu pripravovať prakticky v akomkoľvek zásobníku. Pri inštalácii tepelného čerpadla ho tak nie je nutné meniť,“ uviedol produktový manažér spoločnosti Enbra Ivo Zabloudil.

Tepelné čerpadlo iSeries má zároveň aj minimálne požiadavky na veľkosť hlavného ističa, jednotky môžu byť totiž od 8 kW trojfázové. Spoľahlivo tak budú fungovať vo väčšine tuzemských domácností.

tč iSeries
 

Nový klimatizačný štandard

Druhá novinka spoločnosti Enbra na letnú sezónu, klimatizácia Pluma, disponuje stopercentným chladiacim výkonom aj pri 50 °C. Vďaka tomu tak užívateľom poskytuje maximálny komfort aj v prípade, že je vonkajšia jednotka umiestnená na rozpálenej fasáde či terase. „Snažíme sa čo najlepšie reagovať na aktuálne klimatické podmienky. Uplynulý mesiac bol podľa celosvetových štatistík v priemere najteplejší od roku 1880, teda v celej histórii meraní. V dôsledku toho rada menej kvalitných klimatizácií nemohla dopriať užívateľom maximálny výkon, a teda dostatočný komfort v interiéri. Pluma je v tomto o krok vpred,“ doplnil Ivo Zabloudil.

Okrem tejto vlastnosti, ktorá by mala byť v budúcnosti novým štandardom na poli klimatizácií, je jednotka Pluma vysoko odolná proti vonkajším vplyvom, ako sú napríklad kyslé dažde. Prispievajú k tomu aj pozlátené výmenníky. Samotný chod v interiéri z hľadiska hlučnosti pritom užívateľ takmer nezaznamená, dosahuje totiž úroveň od 20 decibelov.

Potrebný komfort v parných letných dňoch zabezpečuje tiež optimalizované prúdenie vzduchu s technológiou 3D ventilácie. Plný chladiaci výkon pritom klimatizácia Pluma dosiahne už po šiestich sekundách od spustenia. Samozrejmosťou je tiež možnosť jednoduchého pripojenia Wi-Fi modulu, či zapojenie viacerých vnútorných jednotiek na jednu vonkajšiu.

 

Článok nájdete aj na portály:  https://vytapeni.tzb-info.cz/tepelna-cerpadla/19336-novinky-spolecnosti-enbra-vyssi-standard-klimatizaci-a-tepelne-cerpadlo-s-rekuperaci-tepla-pri-rezimu-chlazeni

 
 domček split