Bytové vodomery

Bytové vodomery možno použiť nielen na meranie spotreby vody v rodinných domoch či inštalačných jadrách v nájomných domoch, ale aj v administratívnych a priemyselných objektoch. Určujúcim parametrom je tu hlavne prietok. V niektorých prípadoch je možné vodomery osadzovať niekoľkými typmi systémových modulov, ktoré umožňujú okrem vizuálneho odpočtu tiež odpočet na diaľku (osadenie rádiovým, impulzným alebo M-Bus modulom).

Do zoznamu hlavných vlastností bytových vodomerov ENBRA patria bezkonkurenčné antimagnetické vlastnosti, dvojložiskové zafírové uloženie lopatkového kolesa, rôzne typy pripojenia vodomeru, dimenzie / prietoku a teplotnej triedy pre meranie (studená voda T30 a teplá T30 / 90). Pre vodomery ENBRA je typické suchobežné / mokrobežné jednovtokové vyhotovenie, kde nie je/je merací mechanizmus zatopený meranou tekutinou. Možno ich inštalovať buď do vodorovnej, alebo do zvislej montážnej polohy.

Pri niektorých produktoch špeciálny tvar tlakovej dosky zvyšuje odolnosť proti mrazu s hermeticky uzavretým krytom číselníku z nárazuvzdorného materiálu, ktorý zabraňuje zahmlievaniu. ER-AM napr. tiež ponúka mimoriadnu presnosť pri rýchlom nábehu a dobehu prietoku, čo je obzvlášť dôležité pri používaní pákových batérií. Bytové vodomery ENBRA vykazujú dlhodobú životnosť, stabilitu metrologických parametrov a záruku 5 rokov.

 

Vodomery určené na meranie prietokov do 4m3 / hod v svetlostiach DN15 a DN 20