Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá možno využiť v každom objekte, kde je potrebné kontrolovať a regulovať kvalitu prostredia moderným a úsporným zdrojom tepla s možnosťou chladenia. Nízkoteplotné tepelné čerpadlá ENBRA predstavujú monoblokový úsporný zdroj tepla či chladu určený pre samostatné použitie, aj pre použitie v kaskádových systémoch. Vďaka plynulo riadenému výkonu Scroll kompresora a ventilátora sú úsporné a vyznačujú sa veľmi tichou prevádzkou.

Tepelné čerpadlá ENBRA ponúkame v rôznych variantoch (tepelné čerpadlo vzduch vzduch, tepelné čerpadlo vzduch voda), s rôznymi výkonnostnými parametrami a tiež v rôznych zostavách, kde napr. variant s integrovaným energetickým zásobníkom a prietokovým ohrevom vody z pohľadu požadovaného hygienického procesu ohrevu vody spĺňa vysoké nároky nielen na kvalitu prípravy, ale zároveň aj na vzhľad. Zariadenia disponujú rozhraním 0-10 V pre nadradenú reguláciu, majú funkciu chladenia a pri doplnení o voliteľný elektrodohrev sa štandardná výstupná teplota zvyšuje u každého čerpadla o 5 °C. Tepelné čerpadlá sú pripravené pre integráciu do moderných systémov diaľkového dohľadu a riadenia tzv. Internetu vecí (IoT).

Niektoré nízkoteplotné tepelné čerpadlá ENBRA môžu byť osadené difúzorom pre dosiahnutie extrémne tichého chodu alebo doplnené o voliteľné príslušenstvo - úplne intuitívne užívateľské rozhranie ovládača Hi-T v českom jazyku alebo voliteľný GI modul pre spínanie bivalencie a riadenie prípravy TV. Všetky tepelné čerpadlá ENBRA sú certifikované nezávislou autorizovanou skúšobňou Eurovent.

 

Kompletnú ponuku tepelných čerpadiel nájdete kliknutím na tento link