Servisní podpora a služby

informácie o dotáciách 
pre domácnosti

Tu je prehľad aktuálnych dotačných programov, ktoré môžete využiť na financovanie nákupu produktov ENBRA pre domácnosti.

získajte finančnú dotáciu
pre ekologickejšie a efektívnejšie bývanie

Premýšľate o ekologickejšom riešení pre vašu domácnosť? Zistite, aké dotácie vám môžu pomôcť na ceste k udržateľnému bývaniu. Na tejto stránke priebežne informujeme o dotačných programoch pre domácnosti. Využite dotácie na tepelné čerpadlá

Dotácie pre vás priamo nezabezpečíme, ale poskytneme vám všetky potrebné informácie a podporu, aby ste mohli využiť dostupné dotačné programy a investovať do efektívnejšej a ekologickejšej domácnosti. Aktuálne platné podmienky nájdete na Nová Zelená domácnostiam III a Obnov dom. 

Aktuálne dotačné programy pre efektívnejšie bývanie

Dotační programy

Nová zelená DOMÁCNOSTIAM III

 

Aktuálne k dátumu: február 2024

 • Pre koho: Rodinné domy a rekreačné domy používané na trvalé bývanie
 • Oprávnené náklady: celkové náklady na dodávku a inštaláciu zariadení v rozsahu obstarávacej ceny
 • Podmienky : Oprávnené zariadenia musia spĺňať technické požiadavky, ktoré vyplývajú z Programu Slovensko a sú uvedené v aktuálnych Podmienkach registrácie do zoznamu oprávnených zariadení národného projektu Zelená domácnostiam. Podmienky sú presne špecifikované pre daný typ zariadenia samostatne. 
 • Podporované projekty: tepelné čerpadlá, fotovoltické panely, slnečné kolektory, kotly na biomasu, veterné turbíny
 • Výška dotácie:
  Tepelné čerpadlá do výšky 4370 €

 

Dotační programy

OBNOV DOM

 

Aktuálne k dátumu: február  2024

 • Pre koho: Pre vlastníkov rodinných domov postavených pred rokom 2013, ktorí sa rozhodnú pre čiastočnú alebo celkovú rekonštrukciu s cieľom zlepšiť energetickú hospodárnosť budovy o minimálne 25 % (aktualizované pre výzvu č. 5).
 • Oprávnené náklady: Definované v dokumentoch dotačného programu
 • Podmienky: Trvalý pobyt v nehnuteľnosti. Súčasťou obnovy RD musí byť aspoň jedno opatrenie zo skupiny A, opatrenia zo skupiny B sú voliteľné.
 • Podporované projekty: Inštalácia zdroja energie - tepelné čerpadlo, fotovoltické systémy, kotol na biomasu, plynový kondenzačný kotol, rekuperácia
 • Výška dotácie:  
  Dotácia až 18 000 € s DPH v prípade úspory primárnej energie 25-60 %.
  22 800 € s DPH,  ak úspory presiahnu 60 % oproti stavu pred obnovou.
Martin Prisečan | ENBRA

"Naše produkty sú navrhnuté tak, aby spĺňali kritériá finančnej podpory a umožnili zákazníkom investovať do ekologických technológií s menšou finančnou záťažou. Je to investícia nielen do vášho pohodlia, ale aj do zdravia našej planéty."

MARTIN PRÍSEČAN,
PRODUKTOVÝ MANAŽÉR
PRE VYKUROVACIU A CHLADIACU TECHNIKU

Dotované riešenia

Dotácie na tepelné čerpadlo

 • Maximálny inštalovaný výkon nie je limitovaný, maximálna sadzba je však obmedzená na 575 €/kW (limit 4 025 €)
 • Správnosť technického riešenia garantuje zhotoviteľ prostredníctvom odborne spôsobilej osoby, správne dimenzovanie zariadenia zaručí jeho dlhšiu životnosť a dosiahnutie prevádzkových parametrov.
 • Tepelné čerpadlo musí byť ekologicky účinné a spĺňať prísne energetické normy.
 • Podporované môžu byť elektrické tepelné čerpadlá využívajúce energiu z okolitého prostredia.

Ako získať dotáciu na efektívnejšie bývanie s ENBRA

1. Informujte sa o podmienkach dotačných programov

Podrobné podmienky dotačných programov sú zverejnené na webovej stránke Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry a nájdete ich aj na webovej stránke Zelená domácnostiam a Obnov dom. Prečítajte si podmienky programov a zistite, či spĺňate kritériá na získanie dotácie. V prípade technických otázok nás neváhajte kontaktovať, naši produktoví špecialisti sú vám k dispozícii.

2. Ako na to

Ak spĺňate podmienky na získanie dotácie, je potrebné sa dôkladne informovať o detailoch vybranej dotačnej schémy. Pripravený je pre Vás  takzvaný harmonogram projektu.  Získate tak predstavu, čo všetko je potrebné spolu s časovou postupnosťou, na čo si dať pozor a ako úspešne celý projekt dokončiť. Zelená domácnostiam má jednoduchých 10 krokov  k podpore, Obnov dom zase otázky a odpovede

3. Výber servisného partnera

Využite odbornú pomoc pri výbere certifikovaných produktov, ktoré spĺňajú podmienky na získanie dotácie. Naši spoľahliví montážni a servisní partneri sú tu pre Vás a majú bohaté skúsenosti s návrhmi a inštaláciami.

Nezáväzný dopyt

Typ služby
Riešenie

Odoslaním tohto formulára súhlasíte so spracovaním svojich osobných údajov.