Rekuperácie

Kvalita vzduchu, ktorý dýchame, patrí k hlavným zdravotným aspektom nášho života viac, ako si uvedomujeme. S nástupom moderných technológií, kvalitných izolačných materiálov a vysoko tesniacich okien síce dochádza k výraznému zníženiu energetickej náročnosti na vykurovanie domácností, ale dramaticky klesá kvalita vzduchu, ktorý dýchame vo vnútorných priestoroch. Dochádza tak k výraznému prekračovaniu zdravotných limitov hlavne CO2 a vlhkosti, čo sa prejavuje na našich pocitoch únavy, straty pozornosti, prípadne dýchacími ťažkosťami, alebo napríklad vznikom škodlivých plesní v interiéroch.

Riešením je použitie tzv. riadené vetranie v kombinácii s rekuperáciou.

7 dôvodov, prečo si obstarať ENBRA ReVent Base alebo Wireless


1. Vyššia úroveň komfortu

Dvojitý účinok znamená odvod pachov a vlhkosti. Z vonkajšieho prostredia je dodávaný čerstvý vzduch, takže nie je potrebné otvárať okná a vytvárať teplotné výkyvy. Chod zariadenia je úplne automatický podľa aktuálnej úrovne vlhkosti a oxidu uhličitého (verzie so snímačom CO2).

2. Zdravšie prostredie

Trvalá výmena vzduchu rekuperačnou jednotkou znamená, že prostredie vnútorného ovzdušia je stále zdravé. Tým sa zabráni tvorbe vlhkosti a plesní, čo obmedzuje množenie roztočov a baktérií.

3. Úspora energie

Odvod teplého vzduchu z vnútra budovy ohrieva vstavaný výmenník tepla, ktorý následne ohrieva privádzaný čerstvý vzduch z vonkajšieho prostredia. To znamená, že energia spotrebovaná pri ohreve vnútorného vzduchu sa nestráca.

4. Úspora nákladov

Rekuperačná jednotka zvyšuje energetickú účinnosť budov, a tým tiež ich energetickú triedu. Naviac sú tu ďalšie výhody v podobe nižších účtov za energie, pretože sa v systéme znížia straty tepla.

5. Estetický návrh

Rekuperačná jednotka má moderný a elegantný design. To znamená, že jednotku možno bez problémov umiestniť do akéhokoľvek prostredia, najmä tam, kde je estetika kľúčovým prvkom požiadavky projektu.

6. Jednoduchá inštalácia

Na rozdiel od centralizovaných systémov nie je nutné inštalovať v dome rozsiahle potrubia. Jednotky s diaľkovým ovládaním medzi sebou komunikujú bezdrôtovo, takže nie je nutné inštalovať ani komunikačnú kabeláž (verzie Wireless).

7. Bezproblémová údržba

Oproti systému s centrálnou jednotkou odpadá riziko problému s čistením rozsiahlych úsekov vzduchotechnického potrubia. Použité filtre možno tiež ľahko vyčistiť pomocou vysávača alebo umyť pod tečúcou vodou. Po ich opotrebení je možné ich kompletne vymeniť za nové.

 

Chcem sa opýtať

Lokálne rekuperácie ENBRA ReVent GHOST

Lokálne rekuperácie ENBRA ReVent GHOST

ENBRA ReVent sú lokálne rekuperačné jednotky určené pre inštaláciu "cez stenu" bez nutnosti ďalších vzduchotechnických rozvodov v budovách. Sú navrhnuté pre zaistenie výmeny vzduchu v miestnostiach bez straty tepla, ku ktorému dochádza pri klasickom vetraní. Teplo je akumulované v keramickom výmenníku pri odsávaní vnútorného vzduchu smerom von a znovu odovzdávané čerstvému vzduchu pri nasávaní smerom do interiéru.

Detail