Dotácie na kotly na biomasu - ušetrite až 1500 €

17. 2. 2021
Šetrite so zelenými energiami aj vďaka štátnej dotácii. Rodinné a bytové domy sa môžu aj tento rok uchádzať o podporu formou poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) vďaka národnému projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) s názvom Zelená domácnostiam II.

Finančný príspevok je poskytovaný z finančných prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Celkovo je na tento účel vyčlenená suma 10,8 mil. €. Táto suma je ďalej rozdelená nasledovne: na tepelné čerpadlá je vyčlenených 6 mil. €, na slnečné kolektory 1,7 mil. €, na fotovoltické panely 1,6 mil. € a na kotly na biomasu 1,5 mil. €.

V rámci projektu Zelená domácnostiam II je možné získať podporu na inštalácie kotlov na biomasu, ktoré pokrývajú potrebu tepla a teplej vody v rodinných domoch a v bytových domoch. Podpora sa týka kotlov na spaľovanie peliet, brikiet, štiepok a kotlov na splyňovanie kusového dreva. 

Výška podpory na jednotlivé zariadenia závisí od inštalovaného výkonu zariadenia. Pri kotloch na biomasu je to suma maximálne 1 500 €.

Registrácia žiadostí na poukážky na kotly na biomasu je spustená od 17.2.2021.

Viac informácií o projekte Zelená domácnostiam II sa dočítate na webovej stránke: https://zelenadomacnostiam.sk

Konkrétne podmienky na získanie podpory na kotly nájdete tu: Kotly na biomasu – Zelená domácnostiam (zelenadomacnostiam.sk)

ENBRA SLOVAKIA s.r.o. vám ponúka Stacionárny kotol na pelety ENBRA CB-EKO PELLET, ktorý je registrovaný v programe Zelená domácnostiam a je možné na neho čerpať podporu.

Stacionárny kotol na pelety ENBRA CB-EKO PELLET

Stacionárne oceľové automatické kotly na pelety ENBRA CB-EKO s horákom B-Max sú určené na spaľovanie drevných peliet a je ich možné integrovať do akéhokoľvek vykurovacieho systému, od radiátorového kúrenia až po podlahové.

Kotol spĺňa požiadavky najprísnejšej 5. emisnej triedy podľa STN EN 303-5 vo všetkých výkonových radách. Špeciálne vyhotovenie kotla umožňuje dosahovať vysokú účinnosť, čo spolu s vysokou účinnosťou spaľovania peliet v horáku B-Max zabezpečuje úsporu nákladov na vykurovanie.

Cenník ku kotlu

5 dôvodov prečo kotol ENBRA CB-EKO

1. pohodlná a čistá obsluha

2. vysoká účinnosť spaľovania úspora nákladov 

3. vykurovanie recyklovateľným palivom - peletky

4. automatické a účinné vykurovanie - šetrí čas a námahu

5. bezpečná prevádzka a vysoký stupeň účinnosti spaľovacieho tepla

Pomôžeme vám s návrhom vhodného riešenia a výberom toho správneho kotla.

Kontaktujte nás