Prinášame nový rad prémiových tepelných čerpadiel Mitsubishi Zubadan a Power Inverter

4. 11. 2021
Split variant, ktorý teraz ponúkame vo svojom sortimente je absolútna špička medzi tepelnými čerpadlami. Vonkajšie jednotky Mitsubishi Zubadan a Power Inverter, ktoré vyrába firma Mitsubishi sú doplnené o vynikajúce vnútorné jednotky od ORCA. Táto kombinácia jednotiek sa úspešne presadzuje i na veľmi náročnom nemeckom a rakúskom trhu. Prémiový rad tepelných čerpadiel vyniká nielen najvyšším výkonom na trhu, ale aj extrémne tichým chodom. V porovnaní s konkurenciou zaberá minimálny potrebný priestor pre umiestnenie vonkajšej jednotky a stopercentný vykurovací výkon dosahuje aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách.

Zaradili sme do svojho portfólia nový produktový rad. Ponúka absolútnu špičku medzi split tepelnými čerpadlami – jednotky Mitsubishi Zubadan a ORCA. „Našim zákazníkom chceme ponúknuť najlepšie riešenie na trhu. Tým sú jednoznačne jednotky Mitsubishi Zubadan, ktoré sú v porovnaní so širokou konkurenciou najúčinnejšie,“ uviedla obchodná riaditeľka spoločnosti ENBRA SLOVAKIA, Katarína Rusková.

Vonkajšie jednotky umožňujú extrémne tichú prevádzku vďaka novému ventilátoru a obvodu kompresora. Tichý chod pritom neznamená nižší vykurovací výkon. Vonkajšie jednotky Mitsubishi Electric sú totiž v porovnaní s konkurenciou najvýkonnejšie a  sú schopné pracovať aj v extrémnych klimatických podmienkach. Nový rad tepelných čerpadiel tak spĺňa parametre najvyššej energetickej triedy. Pri vykurovaní má účinnosť triedy A +++, pri ohreve úžitkovej vody A +.

„Súčasťou nového produktového radu sú dva varianty vonkajších jednotiek. Už spomínaný Mitsubishi Zubadan  je určený pre vysoké výstupné vykurovacie teploty a dosahuje stopercentný tepelný výkon až do –15 °C. Vstrekovanie chladiva umožňuje prevádzku tepelného čerpadla pri teplotách až do -28 °C, čo ho predurčuje do chladnejších klimatických regiónov, " priblížil produktový manažér spoločnosti ENBRA SLOVAKIA Martin Prísečan s tým, že táto možnosť je optimálna napríklad pre staršie a nedokonale izolované budovy, budovy s veľkou vykurovanou plochou, prípadne radiátory a ohrev úžitkovej vody. Variant Mitsubishi Power Inverter je vhodnejší  pre nízke výstupné teploty. Najviac ho ocenia používatelia nových a dobre izolovaných budov alebo tí, ktorí majú podlahové vykurovanie v miernejších klimatických regiónoch.

Veľkou prednosťou vonkajších jednotiek je aj úspora miesta. Zaberajú podstatne menej miesta ako konkurencia, napríklad potrebný priestor pred samotným vonkajším zariadením je len 1 000 milimetrov. „V porovnaní s iným radom má základňa nový dizajn. Vďaka nemu je jednotka výrazne spoľahlivejšia, lepšie sa totiž odvodňuje. Zároveň má optimalizované riadenie odmrazovania a optimalizovaný výmenník tepla, ktorý zabraňuje tvorbe ľadu na vonkajšej jednotke,“ doplnil Prísečan.

Nový rad tepelných čerpadiel Split je možné ovládať aj prostredníctvom internetu odkiaľkoľvek, či už z kancelárie, automobilu alebo z dovolenky v zahraničí. Slúži na to jednoduché webové rozhranie dostupné cez každý internetový prehliadač. Používateľ tak môže čerpadlo ovládať prostredníctvom smartfónu či počítača.

Tepelné čerpadlá majú zabudovanú dotykovú obrazovku s podstate identickým používateľským rozhraním ako web. Ovládanie je preto veľmi komfortné. Používateľ má pri ovládaní celý rad možností, od nastavenia požadovanej teploty na základe vonkajšej či izbovej, nastavenie denného a nočného vykurovacieho intervalu pre jeden, dva alebo tri vykurovacie cykly, voľby preddefinovaných vykurovacích programov alebo tiež premenovanie vykurovacieho okruhu. Je určite jednoduchšie pamätať si „prízemie“ než „vykurovací okruh 2“. A v neposlednom rade je určite výhodou aj ovládanie dotykového panelu v slovenskom jazyku. 

Tepelné čerpadlá

 Potrebujete poradiť? Sme vám k dispozícii!

Kontaktujte nás