Vianočný stromček prianí

16. 12. 2022
Sme veľmi radi, že sa tento rok mohli zapojiť do krásneho projektu Giving Tuesday Slovensko. Je to deň dobrých skutkov. A keďže je to veľmi pekná myšlienka, rozdelili sme si tento sviatok na viac dní a viac dobrých skutkov.

Postupne sme spolu s kolegami a s organizáciou Úsmev ako dar v novembri a decembri zrealizovali 3 dobročinné akcie.

1. Vďaka našim ENBRA bežcom na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach sme poslali finančnú pomoc ľuďom zasiahnutým vojnou na Ukrajine.

2. Vyzbierali sme knihy, ktoré sme mali doma e ešte mohli ďalej poslúžiť. Darovali ich Verejnej knižnici Mikuláša Kováča Banská Bystrica. Knihy potom predali na knižnej burze a vyzbierané peniaze odovzdali Občianskemu združeniu Svetielko nádeje v Banskej Bystrici na detskú onkológiu.

3. A do tretice všetko dobré. Priamo vo firme sme postavili Stromček splnených prianí. Ozdoby nám pomohli vyrobiť deti našich kolegov. Okrem ozdôb boli na stromčeku priania detí z detských domovov, ľudí v núdzi aj od osamelých dôchodcov. Naši skvelí kolegovia z ENBRY všetky darčeky nakúpili a následne sme ich odovzdali. Sme radi, že sa nám podarilo splniť všetkých 46 vianočných prianí a každý si tak pod stromčekom nájde to, po čom túžil.

Veríme, že takto aspoň trochu spríjemníme sviatky tým, ktorí si možno nemôžu dovoliť toľko, čo my. Ďakujeme všetkým srdečným Enbrákom, ktorí akoukoľvek formou prispeli a všetkým želáme krásne Vianoce ❤️