Ako si vybrať kotol a nespáliť sa

Poradíme vám, ako si správne a múdro vybrať kotol, aby ste predišli v budúcnosti nepríjemným prekvapeniam a ušetrili svoj rozpočet.

Ako si múdro vybrať kotol pre vykurovanie vašej domácnosti?

Pre niekoho môže byť ťažké vybrať si vo veľkej ponuke rôznych typov kotlov pre vykurovanie domácností a rodinných domov ten najvhodnejší. Technologický vývoj nabral rýchle obrátky a vyznať sa vo všetkých technických parametroch a vlastnostiach býva často nadľudská úloha.

 

Ako si teda vybrať múdro a nespáliť sa?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že nekupujeme len samotný kotol. Počítajte s tým, že s kúpou kotla súvisí aj jeho montáž a následné pravidelné revízie a servis. Prípady, kedy si ľudia kúpia kotol a až potom prácne hľadajú firmu, ktorá by im ho namontovala a sprevádzkovala, nie sú zďaleka ojedinelé. Preto vyberajte dodávateľa, ktorý vám dokáže zaručiť nielen dodávku kotla, ale aj jeho montáž, uvedenie do prevádzky, resp. pravidelné revízie a tiež následný servis či náhradné diely. Cez našu servisnú sieť nájdete servisného technika podľa miesta vášho bydliska.

Kondenzačný kotol

 

Prečo plynový kotol?

Plynový kotol je v dnešnej dobe najdostupnejšou a najrýchlejšou voľbou pre vykurovanie domácností, kde je zavedený plyn. Kombinuje v sebe rozumné obstarávacie náklady a súčasne nízke náklady na prevádzku. Plynové kotly sú prakticky bezúdržbové, takže v zásade zapnete, nastavíte teplotu a hneď kúrite. 

Kotly ENBRA Fondital

Prečo si vybrať práve kotol od ENBRA?

Naše plynové kondenzačné kotly sa radia medzi špičku na trhu. Z hľadiska výkonu a efektivity prevádzky spĺňajú najprísnejšie štandardy a tiež emisné normy. Vyrábajú sa v Európe a vyznačujú sa unikátnou konštrukciou nerezového výmenníka. Ten je pri dodržaní pokynov výrobcu pri montáži a predpísaných servisných prehliadok prakticky nezničiteľný a zaručuje vysoký výkon a hlavne dlhú životnosť. ENBRA kotly ponúkame v rôznych variantoch, výkonoch a príslušenstve. Takže či už máte vymyslené akékoľvek zapojenie, sme si istí, že pre vás máme najvhodnejšie riešenie.

 

ENBRA kotly štandardne umožňujú jednoduché prepojenie so systémami "smart home" a môžete ich na diaľku ovládať pomocou mobilnej aplikácie. Okrem toho tiež ponúkajú oddelenú reguláciu výkonu vykurovania a prípravy teplej vody, čo vám dodatočne zníži prevádzkové náklady. Napríklad inteligentný termostat ENBRA SPOT vám umožňuje nastaviť a monitorovať váš kotol a vykurovací systém z ľubovoľného miesta, jednoducho cez internet. Spolu s použitím externého senzora môžete naviac dodatočne zvýšiť sezónnu energetickú účinnosť vášho zariadenia na vykurovanie až o 4%.

Inteligentný termostat ENBRA SPOT

 

Komfort je dôležitý a nespornou výhodou našich kotlov je veľmi nízka hlučnosť pri prevádzke, čo v domácnosti zaručene oceníte. Vďaka kompaktnejším rozmerom, na rozdiel od väčšiny konkurentov, naše kotly nezaberú veľa miesta a zmestia sa aj do stiesnených priestorov.

 

Bezplatná záruka 5 rokov

Našim kotlom veríme. Preto sme im predĺžili záruku na 5 rokov. Štandardná, zákonom definovaná záruka je 2 roky. Za predĺženú záruku si bežne musíte priplácať. U nás dostanete na kotly od ENBRA SLOVAKIA predĺženú záruku o 3 roky úplne zadarmo. Váš vysnívaný kotol tak budete mať pri dodržaní  záručných podmienok ako pri štandardnej záruke s 5 ročnou zárukou.

 

Naša ponuka kotlov, potrebného príslušenstva a náhradných dielov je z 90% vždy skladom. Takže všetko rýchlo bez otravného čakania, než vám za mesiac príde náhradný diel z druhého konca sveta.

V rámci celého Slovenska disponujeme sieťou montážnych a servisných partnerov a revíznych technikov. Našich partnerov si pravidelne školíme a dbáme na maximálnu odbornosť a profesionalitu. Bez toho to dnes jednoducho nejde. Takže nech ste z Bratislavy alebo z Michaloviec, rozhodne vás nenecháme v štichu.

 Kotol do vašej domácnosti

Našim zákazníkom poskytujeme poradenstvo aj ďalšie služby, vždy sa snažíme vyjsť v ústrety a dokážeme vám poradiť alebo pomôcť. Sme odborníci, máme skúsenosti a na našom trhu pôsobíme už 26 rokov. Veríme, že pre vás budeme správnou voľbou a zárukou kvality.

 

Ak vás práve trápi problematika najvhodnejšieho vykurovania vašej domácnosti a neviete si rady s výberom najlepšieho kotla, neváhajte nás kontaktovať.

 

Radi vám celkom nezáväzne poradíme.

Kontaktujte nás