Najčastejšie otázky - fotovoltika

Čo obsahuje fotovoltická inštalácia?

Inštalácia od ENBRA sa skladá z týchto prvkov:

• fotovoltické panely

menič

• regulátor batérií BMS

• batériový systém

• montážna konštrukcia

Aby mohol byť fotovoltický systém inštalovaný na dome a prinášal úspory, je nutné inštaláciu navrhnúť, namontovať na strechu a pripojiť k sieti.

 

Aké rozlišujeme typy fotovoltických panelov?

Najbežnejšie modely fotovoltických panelov sú panely monokryštalické a polykryštalické. ENBRA ponúka monokryštalické panely. Hlavným rozdielom medzi týmito dvoma typmi je výrobná technológia, ktorá má vplyv na ich efektivitu. Monokryštalické panely sú považované za účinnejšie. Pri výbere panelov je nutné vziať do úvahy potrebu energie, oslnenie strechy a tiež plochu dostupnú na montáž panelov.

 

Koľko energie vyrobí fotovoltický systém?

Energia, ktorú fotovoltická inštalácia vyrobí, závisí od jej menovitého výkonu meraného v [kWp], od orientácie strechy, sklonu strechy a umiestnenia budovy. V Českej republike vyrobí fotovoltaická inštalácia s výkonom 1 kWp priemerne 1 000 kWh elektriny za rok.

 

Je fotovoltická inštalácia poruchová?

ENBRA poskytuje záruku 25 rokov na výkon fotovoltických panelov. Panely nemajú žiadne pohyblivé časti a zanedbateľné množstvo elektroniky, takže pravdepodobnosť poruchy je veľmi malá. Fotovoltický systém, ktorý je správne nainštalovaný, nepotrebuje prakticky žiadnu ďalšiu údržbu. Je vhodné dbať na pravidelné čistenie fotovoltických panelov, aby bola zaručená dlhodobá účinnosť inštalácie.

 

Čo potrebujem na inštaláciu fotovoltických panelov?

Ponúkame fotovoltické inštalácie do 10 kW, pre ktoré nie je potrebné stavebné povolenie ani správne rozhodnutie. Pri väčších zariadeniach je potrebné správne rozhodnutie. Pri všetkých typoch inštalácií je povinnosť oznámiť inštaláciu prevádzkovateľovi distribučnej siete.

 

Máte viac otázok? Radi vám odpovieme.

 

 KONTAKTUJTE NÁS